Written by 10:57 Genel, Kadın, Moda

Kadın Aksesuar Seçimi

Kadın Aksesuar Seçimi

Gündelik hayatımızda kullandığımız takılar ile özel gecelerde kullandığımız takılar genellikle aynı olmamaktadır. Bu nedenle aksesuar tercihi yaparken genellikle kullanılacak ortama ve giyim ürünlerine göre tercih yapılmaktadır. Kadınlarda aksesuar seçimi çok önemli olmaktadır. Bu nedenle nerede hangi aksesuarları kullanmak gerektiğini bilmek de çok önemlidir.

Doğru Aksesuar Seçimi Nasıl Olur?

Kıyafetlerin en büyük kurtarıcısı ve tamamlayıcı ürünleri aksesuarlardır. Doğru kıyafetler ile tercih edildiği zaman aksesuarla dikkat çekici ve estetik durmaktadır. Aksesuar seçimi çok önemli olmakla beraber nasıl seçim yapılacağını bilmek gerekmektedir. Yapılacak yanlış seçim ile giyilen kıyafetler de sönük kalmakta ve iyi bir kombine dönüşmemektedir.

Kadınlarda aksesuar seçimi için ilk olarak aksesuarın boyutuna dikkat etmek gerekir. Dikkat edilecek diğer bir nokta ise hangi kıyafette ve hangi ortamda takılacağıdır. Ofis ortamında kullanılacak aksesuarlar ile şık bir gecede kullanılacak aksesuarlar farklı olmaktadır.

Desenli Elbiselerde Aksesuar ve Takı Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Aksesuar seçimi konusunda dikkat edilecek noktalardan birisi elbiselerdir. Eğer giyilecek elbise desenli ise boğucu ve göz yoran aksesuarlar tercih edilmemelidir. Aksesuarlar içerisinde kullanılan takıların bu elbiselerde göz yormaması için daha sade ve küçük boyutlarda tercih edilmesi gerekilir.

Bunun dışında dikkat edilecek diğer bir nokta da kıyafet ve aksesuar konusunda hangisinin ön planda olacağıdır. Elbise ön planda olan bir elbise ise aksesuarlar minimum düzeyde sade tercih edilmelidir. Fakat elbiseler daha sade bir model ise canlı takılar ile kombin yapılması daha uygun olur.

Spor Kıyafetler İle Aksesuar Seçimi Nasıl Olmalı?

Günümüzde bazı kadınlar klasik giyimden hoşlanırken bazı kadınlar daha spor giyinmeyi tercih etmektedir. Toplumumuzda aksesuar ve takı denildiği zaman akla hep şık parçalar gelmektedir. Fakat spor kıyafetlerle de uyum sağlayacak aksesuarlar bulunmaktadır. Değişik stiller ile kombin edilen spor kıyafetler ile ağır ve klasik olmayan aksesuarlar tercih edilebilir.

Saç Tipine Göre Aksesuar Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Kısa saçlara sahip bayanlar gösterişli aksesuarları tercih etmektedir. Özellikle kısa saçlı bayanlarda iri küpeler daha şık durmaktadır. Uzun saçlı bayanlarda ise uzun ve kendini belli eden küpeler daha şık durmaktadır. Bunun yanı sıra koyu renge sahip bayanlar daha canlı renklere sahip takıları tercih etmeleri yüz ifadelerinin daha yumuşak görünmesini sağlayacaktır.

Kadın Modası ve Aksesarları için Taliha Giyim sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

(Visited 6 times, 1 visits today)
Close