Written by 16:01 Damatlık, Genel, Moda

Damatlık Ayakkabı Seçimi

Damatlık Ayakkabı Seçimi

Damatlık seçimini yapan kişiler için sıranın ayakkabıya geldiği bilinir. Çünkü takım elbiseyi tamamlayan en önemli aksesuar ayakkabıdır. Bundan dolayı damatlık için ayakkabı seçimine özen gösterilmesi gerekir.

Doğru ayakkabı seçimi yapıldığı zaman damatlık tam anlamıyla tamamlanmış olur. Ayrıca çok fazla çeşit olduğu için dikkatli şekilde seçim yapılması çok önemlidir. Her zevke ve bütçeye uygun olan damatlık ayakkabısı bulunabilir.

Damatlık Ayakkabısı Neye Göre Seçilmelidir?

Erkeklerin en mutlu oldukları günlerdeki birisi düğünleridir. Tabi düğün günü gelmeden önce takım elbise ve ayakkabı seçimi yapılır. Özellikle damatlık alındıktan sonra ayakkabının buna göre seçilmesi daha doğru olur.

Damatlığa göre ayakkabı seçiminde renk ve model son derece önemlidir. Seçilen ayakkabı damatlığa uyumlu olmazsa eğer kötü bir görüntü ortaya çıkacaktır. Bunu yaşamamak adına damatlığın tamamlayıcısı olan ayakkabıya özen verilmelidir.

Özellikle iyi bir seçim yapıldığında davetlilerden hiç birisi sizinle şıklık yarışına giremez. Ayrıca ayakkabıyı seçerken hem damatlığı hem de düğün mekanını ön plana almak doğru olacaktır.

Damatlık Ayakkabı Tercih Ederken Dikkat Edilecekler

Damat ayakkabısı her zaman için önemli unsurlar içerisinde bulunur. Bundan dolayı öncelikle damatlık seçilir ve daha sonra ayakkabıya karar verilir. Yani burada damatlığı ön plana çıkan parçalar içerisinde ayakkabının önemli olduğunu görebiliriz. Damatlık ayakkabısının seçiminde şunlara dikkat edilir;

  • Takım elbisenin rengi.
  • Takım elbisenin kesimi, kumaşı ve modeli.
  • Düğün mekanının yapısı.
  • Ayakkabının ayağa giyildiğinde sunmuş olduğu rahatlık.

Damatlık ayakkabısının muhakkak ciddiye alınması lazımdır. Yani sadece ayakkabı deyip geçmek yanlış olur. Ayrıca ayakkabının uzun süre ayakta duracağı için terletme yapmayan kaliteli modellere yönelmek daha mantıklıdır. İçi ve dışı deri olan kösele ayakkabılar bu konuda ön plana çıkar.

Küçük Detaylara Dikkat Edilmelidir

Damat ayakkabı seçimi sırasında ayakkabının yapısına ayrıca dikkat edilmelidir. Yani ayak numarası büyük birisi ayağı kaba gösterecek modellerden uzak durmalıdır. Ayrıca pantolon kesimine göre ayakkabının boyutu ve modeli seçilebilir.

Ayakkabının düğün günü sorun yaratmaması için önceden önlem alınmalıdır. Renk, model, damatlığa ve mekana uyum öncelikle dikkat edilecek unsurlardır. Zaten ayakkabı seçimi doğru olarak yapıldığında kişinin kendini daha mutlu hissettiğini görmek zor değildir.

Damatlık Ayakkabı Seçimi hakkında modellerimizi görmek için mağazalarımızı ziyaret edebilir yada Online Alışveriş Adresimiz olan YSF Giyim sayfamıza göazatabilirsiniz. fikirleriniiz bizimle paylaşmak ister misiniz ? Damatlık Ayakkabı Seçimi konusunda İletişime Geçebilrisiniz.

(Visited 3 times, 1 visits today)
Close