Written by 10:39 Genel, Sağlık

Erkek Cilt Bakım Önerileri

Erkek Cilt Bakım Önerileri

Erkeklerin de cilt bakımı yapmaları ve ciltlerini mutlaka her gün nemlendirmeleri gerekir. Bunun yanında kendi cilt tiplerine uygun bir nemlendirici bulmaları da önemlidir.

 Cilt Nemlendirilmesi Önemli

Etkili bir cilt bakımı için doğru ürünlerin kullanılması ve cildin iyice temizlenmesi gerekir. Bunun için mutlaka yüz temizleyicileri kullanılmalı ve gün içinde çevreden gelen kirlerin arındırılmaları gerekir. Cilt yapısına uygun olan yüz temizleyiciler ile cildin nem dengesi korunur ve cilt temizlenir.

Kuruyan cilt daha çabuk yaşlanır ve daha hızlı kırışır. Özellikle kuru bir cilde sahip olan erkeklerin ciltlerini daha iyi nemlendirmeleri gerekir. Düzenli olarak cildi nemlendirmek cilt bakımı için ilk aşamadır.

Kırışıklıklara Karşı Önlem

Cildin zaman içinde kırışıklıklara maruz kalması doğal bir süreçtir fakat bunun yavaşlatılması ya da etkisinin azaltılması mümkündür. Günümüzde sosyal ve iş yaşamındaki stres kişilerde cildin daha çabuk yaşlanmasına neden olan etkenlerdendir. Özellikle çevresel etkenlerden cildi korumak için her gün evden çıkmadan önce güneş koruyuculu nemlendirici sürmek gerekir.

Bunun ile beraber anti aging etkisi olan kremleri göz çevresi başta olmak üzere tüm cilde uygulamak gerekir. İlk olarak göz ve göz çevresinde yaşlanma etkileri ortaya çıktığı için kırışıklık karşıtı kremler ile cilt bakımı yapılması önerilir.

Göz Çevresi İçin Ekstra Bakım

Kadınlarda olduğu kadar erkeklerde de yaşı gösteren göz ve göz çevresidir. Kişilerin daha genç gözükmesini sağladığı gibi daha yaşlı ve yorgun gözükmesini de sağlayabilir. Bu nedenle en çok göz ve çevresinin bakımına dikkat ederek özen göstermek gerekir.

20’li yaşlardan sonra ciltteki kuruluk başlar ve kırışıklıklarda da artış meydana gelir. Çok fonksiyonlu göz kremini gece ve gündüz kullanarak göz çevresindeki kırışıklıkları geciktirmek mümkündür. Daha özgüvenli ve genç bir görünüm için göz çevresinin dış etkenlerden mutlaka korunması gerekmektedir.

Gözaltı halkaları, ince çizgiler, göz kapaklarındaki sarkmalar ve şişlikler için göz kremlerinin ihmal edilmemesi önerilir. Erkeklerin göz çevresinde nasıl bir şikayetleri varsa buna uygun göz kremlerini tercih etmeleri önerilir. Bunun için farklı cilt tiplerine uygun olan bakım ürünlerinin incelenmesi uzmanlar tarafından önerilir.

Erkek Cilt Bakım Önerileri hakkında detaylı bilgi almak için iletişime geçebilirsiniz.

(Visited 4 times, 1 visits today)
Close