Written by 11:47 Dekorasyon, Genel

Ev Dekorasyon Önerileri

Ev Dekorasyon Önerileri

Son yıllarda yaşanan sorunlar nedeniyle insanların evde geçirdikleri zaman eskiye göre çok daha uzun hale gelmiştir. Hatta çoğu kişi evde çalışmayı tercih eder hale gelmiş dolayısıyla evi hem yaşam alanı hem de işyeri olarak kullanmaya başlamıştır.

Haliyle daha kaliteli, düzenli, kullanışlı ve sağlıklı ev dekorasyon önerileri öğrenmek ve uygulamak herkesin isteği olmuştur. Küçük basit, güzel ve ekonomik önerilerimiz hem herkesin hayatını kolaylaştıracak hem de yaşamı daha kaliteli ve güzel hale getirecektir.

Basit Ev Dekorasyon Önerileri

Minimalist düzeni geçmek için evde kullanılacak mobilyaların daha sade, küçük ve pratik özelliklere sahip olması gerekir. Sade ve gözü almayan renkler kullanılarak yaşam alanının dışarıdaki kargaşadan kurtulmanın, rahat bir nefes almanın yolu olarak görebiliriz. Beyaz, gri tonlar, pastel renkler kullanıldığında evler hem daha ferah ve geniş görünecek hem de uyum ve huzur için istenen sadeliği verecektir.

Doğal malzemeler ile süslemek ev dekorasyonunda en önemli nokta. Özellikle salon, banyo gibi alanlarda rahatlık ve huzuru ön planda tutabilmek için mekânın havasını güzelleştirecek bambu, aloe vera gibi bitkilerden yararlanılabilir. Koltuk takımlarında rahatlık, konfor ve minimalizm önemlidir. Evinizi daha ferah ve kullanışlı bir hale getirmek için seçilecek koltuk boyutu, rengi önem kazanır.

Daha çok pastel renklerin tercih edilmesi hem gözleri yormaz hem de kullanmak istenilen aksesuarlarda seçenekleri artırır. Geometrik desenlerin çok fazla ve renkli olmamasına dikkat edilmelidir. Desen yerine ve odanın genişliğine göre yaşam alanını çok güzel ve sıcak bir atmosfere dönüştürebilir. Salona konulan geometrik desenli sade bir halı salonun geniş görünmesini ve sıcaklık hissi verecektir.

Ev Dekorasyonunda Olmazsa Olmazlar

Ev dekorasyonunda modern çizgilerin, klasik anlayışın veya yaşayacak kişilerin özelliklerinin önemi çok. Ancak her evde dekorasyon güzelliği, kullanışlılığı için olmazsa olmaz bazı incelikler vardır. Evde dekorasyon hakkında bilinmesi gereken en önemli şey, evin büyük veya küçük olmasının hiçbir öneminin olmamasıdır. Yani, evin ferah kullanışlı olması için illaki büyük olması gerekmez.

Küçük bir oda da kullanılacak mobilyaların, duvar aksesuarlarının özenli seçimi çok ferah ve huzurlu hale getirilebilir. Ev dekorasyonu için en önemli şey minimalist ev stilini tercih etmek ve sadelikten vazgeçmemektir.

Ev Dekorasyon Önerileri konusunda kararsız mı kaldıysanız bizimle fikir alışverişi yapabilirsiniz. 🙂

(Visited 6 times, 1 visits today)
Close