Written by 13:37 Genel, Moda

Erkek Saç Modeli Önerileri

Erkek Saç Modeli Önerileri

Saç modelinizden sıkıldınız ve değişiklik yapmaya karar verdiniz. Stiliniz ne olursa olsun kendinize uygun saç modelini belirleyebilirsiniz. En az kadınlar kadar erkelerinde saç modelleri oldukça önemlidir. Saç türünüz düz, kıvırcık, üstler düz altlar kısa birçok model bulunabilir.

Saçınızda yaptığınız değişimler ruhunuza da pozitif etkileri olacaktır. Tarz değişikli çevrenizde ve girdiğiniz ortamda dikkatleri üzerinize çekecektir. Yüz şeklinize göre belirlenen saç modeli hatlarınızı ve vermek istediğiniz imajı çok daha net bir şekilde belirleyecektir.

Yüz Şekline Göre Hangi Saç Modeli Olmalıdır?

Kemik yapısı, yüzdeki oranlar, kulak şekilleri, yanak dolgunluğu erkek saç modeli önerileri yapılırken saç şekillerini ve modelini belirlemede önemli faktördür. Yüz şeklinize göre erkek saç modeli nasıl olmalıdır sorusu için yüz şeklinizi belirleyin ve aşağıdaki önerilerden hangisinin size uygun olduğunu tespit edin.

Kare Yüz Şekli

Yüzün uzunluğu ve genişliği eşit ise kare bir yüzünüz var demektir. Bu yüz şekillerinde yanları biraz daha uzun ve saçınızın üst kısmını daha uzun bırakırsanız çok daha yakışacaktır. Hafif bir kirli sakal ile bu görünüşü destekleyebilirsiniz. Gözlük seçimlerinde daha çok oval kesim gözlükleri tercih etmelisiniz.

Dikdörtgen Yüz Şekli

Yanlardan daha basık yüzünüz daha uzun bir görünümündeyse dikdörtgen yüz yapısına sahipsiniz. Böyle bir yüze sahipseniz saçınızın üst kısımlarını havaya kaldıran modelleri tercih etmemelisiniz. Yüzünüz uzun olduğu için yukarı kalkan saçlar yüzünüzü olduğundan daha uzun gösterecektir. Bu tür yüzlerde kulak memesini geçmeyecek şekilde favori bırakılması yüz şeklinin orantılanmasında fayda sağlayacaktır.

Yuvarlar Yüz Şekli

Favoriler olabildiğince kısa olmalı. Uç kısımları yukarı doğru kaldırılmış saçları hafif geriye doğru tarayarak hoş görünüm kazandırılabilir. Yüzün yuvarlaklığını daha ovalleşebilecek saç kesimleri tercih edilmelidir.

Üçgen Yüz Şekli

Sakallarınızı hafiften gür bırakabilirsiniz. Çükü çene kısmı üçgen olduğu için sakallar bu kısımlarda dolgunluk yaratacaktır. Saç kesimi ise natürel kesim olması yüzün doğallığını bozmayacaktır. Hafif kabarık saç bu tür yüz şekillerinde gayet hoş duracaktır.

Elmas Yüz Şekli

Çene ile dudak arasındaki mesafe kısa, elmacık kemikler geniş ise elmas yüz şekline sahipsiniz demektir. Saçın fazla havaya kalkması yüzün şeklini bozacaktır. Daha basıl saç modelleri çok daha hoş görünüm katacaktır. Saç havadaysa alnı daha açık gösterecektir. Saç kâkülü bırakmanız değişik bir görüntü sağlar.

Oval Yüz Şekli

Yuvarlak yüzde çene hatları çok belirgin değilken oval yüz şeklinde çene hatları oldukça belirgindir. Oval yüze genelde her türlü saç modeli yakıştığı söylenebilir. En kullanışlı yüz şeklidir.

Yukarıda saydığımız erkek saç ve modelleri hakkında yüz yapısı önem teşkil etmektedir. En uygun modeli kuaförünüze gitmeden önce kendiniz belirleyebilirsiniz. Görmüş olduğunuz resimlerdeki modellerin size uygun olup olmadığını anlayabilirsiniz. En güzel günlerde en güzel saç tarzınız sizi yansıtacaktır.

 

Erkek Saç Modeli Önerileri hakkında detalı bilgi almak için iletişime geçebilirsiniz.

(Visited 30 times, 3 visits today)
Close