Written by 12:07 Genel, Sonbahar

Sonbahar İçin Kıyafet Renk Seçimleri

Sonbahar İçin Kıyafet Renk Seçimleri

Her sene uzun ve güzel bir yaz döneminden sonra sonbahara girildiğinde dolaplarda yenilikler yapmaya ihtiyaç duyulur. Her mevsim canlı renk ve desenlerle dolu olan ve enerji veren dolaplarda özellikle mevsim geçişlerinden dolayı sonbaharda serinleyen hava ile birlikte uzun kollu kıyafetler yerini almaya başlar. Sonbaharda en çok tercih edilen ceketler dolaplarda başköşenin sahibi olur.

Sonbahar Kıyafet Tercihleri

Her renk, her model, doku ve görüntü olarak her zevke hitap eden ceketler sonbahar kıyafet tercihlerinde favori parçalardır. Sonbaharın gelmesiyle kazaklarda dolaplarda yerini almaya başlar. Sonbahar tam geçiş mevsimi olduğu için, kazaklar sıcak tutarken, renkleri ile de sonbahar mevsimini doya doya yaşatır.

Sonbahar kıyafet renkleri yaz aylarına göre daha çok soluktur ve daha kapalıdır. Sonbahar aylarının gelmesiyle yağmur yağışları da başlar ve kıyafetlerle birlikte ayakkabı ve bot tercihleri de gündeme gelir. Bu dönemlerde en çok tercih edilen yağmur çizmeleri de sonbahar renkleriyle kombinlere şıklık katar.

Sonbahar İçin Kıyafet Renk Seçenekleri

Nötr Gri Renk 

Nötr gri evrensel ve dünyada en çok tercih edilen renklerden birisidir. Sonbaharda modacılar tarafından da sıklıkla kullanılan natürel ve kombinlere şıklık katan bir tondur.

Canlı Kırmızı 

Daha çok yaz aylarında tercih edilen ancak artık sonbaharda da kullanılmaya başlayan dikkat çekici bir renk olan kırmızıyı her yerde görmek mümkündür.

Canlı Açık Mavi

Açık tonlu ama enerji verici bir renktir. Son dönemlerde genellikle montlarda tercih edilmektedir. Kış günlerinde koyu renk giymekten sıkılanlar için tercih edilebilir bir tondur.

Çikolata Kahverengi

Son dönemlerde bu renk tam sonbahar rengi olarak kabul ediliyor. Tüm sonbahar kıyafetlerinde bu rengi görmek mümkündür.

Açık Kahverengi

Sonbahar mevsimini hatırlatan yegane renktir.

Sarı Renk ve Hardal Tonları

Sonbaharda kuruyup dökülen yaprakların tonları her zaman cezbedicidir. Sarının her tonunu barındıran yapraklar sonbahar kıyafet renkleri için de ilham verici olmaktadır.

Yeşil Renk

Tüm sonbahar kombinlerinde yeşil renk tonları, özellikle haki renk vazgeçilmez renkler arasındadır.

Mor Renk

Sonbaharın en güzel renklerinden birisidir mor. Birçok tonuyla etrafa sıcaklık hissi verir. Mor rengin en çok kullanılan tonu mürdüm rengidir.

Sonbahar İçin Kıyafet Renk Seçimleri hakkında detaylı bilgi almak için iletişime geçebilirsiniz.

(Visited 4 times, 1 visits today)
Close