Written by 19:19 Genel, Spor

Evde Spor Yaparak Kaslarımızı Nasıl Çalıştırabiliriz

Evde Spor Yaparak Kaslarımızı  Nasıl Çalıştırabiliriz

Spor hayatın ayrılmaz bir parçasıdır. Kişilerin tüm kaslarını düzenli olarak çalıştırması ve bu anlamda uzun ve sağlıklı yaşam sürmelerine sebep olmaktadır. Spor sadece spor salonlarında yapılan bir faaliyet olarak düşünülmemelidir. Günün her saatinde egzersiz yapma imkanı söz konusu olmaktadır.

Egzersiz Nedir?

Egzersiz bir vücudun kas sistemlerinin hareket geçmesi, aynı zamanda yapılan egzersiz hareketleriyle kan basıncının yükselmesi, spor faaliyetleri ile yağ oranının minimize edilmesi ve vücudun olması gereken ağırlıkta olmasını sağlamaktadır.

Egzersiz doğru hareketlerin belirli sayı aralıklarında düzenli olarak tekrarlanması olarak tanımlanmaktadır. Fiziksel egzersiz Vücut kas ve kemik yapılarının düzenli olarak çalıştırılması ve bu sayede vücutta biriken yağ dokularının yok olması konusunda bilinçli hareket topluluğudur.

Egzersiz olarak tanımlanan hareketlerin düzenli olarak yapılması fiziksel ve ruhsal dengeyi sağlayacaktır. Ayrıca uyku kalitesini yükseltmek gibi oldukça fazla faydaları bulunmaktadır. Özellikle yoğun çalışan kişilerin egzersiz hareketleri depresyon riskini azaltarak yaşam standardını yükseltmektedir.

 

Evde Spor Nasıl Yapılır?

Ev, insanların kendilerini en rahat hissettiği ortamdır. Evde spor yapılabilir ancak mutlaka ısınma hareketlerinin yapılması ve ardından uygun egzersizlere başlanması doğru olacaktır. Evde spor yapmak için;

 

– Isınma hareketlerinin uygun aralıkla tekrarlanması sağlanmalıdır.

– Egzersiz yapılacak olan zemine mutlaka bir mat kullanılmalıdır. Sert zemin üzerinde yapılan egzersizler sonucu sakatlanma yaşanabilecektir.

– Hangi kas grubu için ihtiyaç duyulacaksa o kas grubuna ait bilinçli hareketleri belirli periyodlarda ancak acele etmeden yapılmalıdır.

– Kas gruplarının gelişmesi için düzenli olarak spor egzersizleri yapılmalıdır.

Spor yaparken mutlaka spor için özel üretilen tekstil ürünlerinin kullanılması uygun olacaktır.

 

Hangi Kas Grupları Hızlı Gelişir?

Vücudun genel kas gruplarına detaylarıyla bakılacak olursa sürekli olan kullanılan kas grupları daha çabuk gelişir ve egzersizleri daha kolaydır. Kollar ve Ayak kasları bu bahsedilen kas grupları arasında yer almaktadır.

Egzersizleri zorlu olan kas grupları ise alt karın ve omuzlarda bulunan grup oluşturmaktadır. Evde doğru spor yapmak adına uygun spor giysilerinin kullanılması oldukça önemlidir. Spor esnasında terleme, hareketlerin rahat ve konforlu yapılması adına YSF Giyim firmasındaki koleksiyonların incelenmesi halinde oldukça kaliteli spor giyim ürünleri bulunmaktadır.

Evde Spor Yaparak Kaslarımızı Nasıl Çalıştırabiliriz önerileriniz için iletişime geçiniz.

(Visited 2 times, 1 visits today)
Close