Written by 11:26 Moda, Takım Elbise

Takım Elbise Drop Seçimi

Takım Elbise Drop Seçimi 

Gardırop, evde kullandığınız kıyafetlerin saklandığı bir dolaptır. Gardırobunuzda mutlaka olmazsa olmaz parçalarından takım elbiseler yer almaktadır. Bununla birlikte drop, takım elbise boyutunu ifade eder. Daha doğrusu, belirli bedenlere belirli bir vücut tipinden sonra drop denir. Bir takım elbise satın alırken vücudunuza uygun seçenekler bulabilirsiniz.

Takım Elbisede Drop Ölçüsü Ne İşe Yarar? 

Takım elbise bedeninizi biliyorsanız takım elbise alırken çok fazla sorun yaşamazsınız. Boy, kilo ve vücut tipi, giydiğiniz kıyafetlerin kesimini, bolluğunu ve sıkılığını etkiler. İnce ve uzun boyluysanız, alacağınız ceketin uzun kollu ve pantolon paçaları uzun olmalıdır.

Ancak daha küçük bir bedeniniz varsa ceket kol uzunluğunu ve pantolon paça uzunluğunu ayarlamanız gerekebilir. Vücut tipinize uygun bir takım elbise almanıza yardımcı olmak için kullanılan bu ölçüler takım elbisenizin düşmesi olarak bilinir.

Takım Elbisede Drop Ölçüsü Nasıl Hesaplanır?

Takım elbise boyutları genellikle belirli bir standarda göre yapılır. Drop ölçüsüne göre giyim seçildiği takdir de bedeninize tam olacaktır. Tipik olarak üç grup vardır: Drop 4, Drop 6, Drop 7 ve Drop 8 ‘dir.

Drop 4; hem kilolu hem de normal boydaki erkekler için iyi bir bedendir.

Drop 6; normal boydaki erkekler için kullanılır. Ülkemizde en çok kullanılan ölçümlerden biridir.

Drop 7 ve Drop 8 genellikle daha zayıf, daha uzun ve sporcular için uygundur.

Bedeninizi bilerek aldığınız giysilerde bel çevresi ve göğüs çevresi ikiye bölünerek düşüş hesaplanır. Damla yarım göğüs eksi yarım beldir. Büstün 100 ise yarısı 50’dir. Beliniz 88 ise yarısı 44’tür. Son olarak, 50-44= 6 işlemi bize drop değerini verir.

Takım Elbise Beden Ölçüsü Nasıl Alınmalıdır?

Takım elbise bedeni için sırtınızın, omuzlarınızın, kollarınızın, belinizin ve göğsünüzün çevresini hesaplamanız gerekir. Takım elbisenin düşme değerini kendiniz bilmeseniz bile evde yaptığınız ölçülerden hazır giyim siparişi verebilirsiniz.

Bu nedenle Maserto, çevrimiçi olarak da sipariş edilebilen, kişiye özel bir hizmet sunmaktadır. Boyunuza göre bir takım elbise sipariş etmek için web sitemiz üzerinden bizimle iletişime geçebilir ve iletişim numaralarımızdan ulaşım sağlayabilirsiniz.

Takım elbise konusunda online mağazamız olan ysfgiyim.com’u ziyaret ettiniz mi ? Detaylı bilgi almak için iletişime geçebilirsiniz.

(Visited 12 times, 1 visits today)
Close